2016-06-04 Wizyta w KP PSP Brzesko

W sobotę 4 maja członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mieli okazje odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Młodzież w pierwszej kolejności oglądnęła sposób funkcjonowania Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia alarmowe z regionu.

Następnie pod przewodnictwem zawodowego strażaka nasi młodzi druhowie zobaczyli szczegółowo wyposażenie wozów i garażów wchodzących w skład Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Później po zwinięciu węży strażackich na placu wszyscy przenieśliśmy się w pobliże komory dymowej gdzie każdy chętny mógł na własnej skórze doświadczyć jak to jest wchodzić do zadymionego budynku w pełnym wyposażeniu i z aparatem ochrony dróg oddechowych na plecach.

Zwieńczeniem wizyty było ćwiczenie zdarzenia drogowego pod nadzorem brzeskich strażaków i możliwość zjazdu ześlizgiem co niezmiernie ucieszyło każdego druha.

Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia komendy i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja takowe spotkanie powtórzyć.

Zobacz galerię…