logo
   

Mapy  

   

Remiza  

   
   
   
   

Boże Ciało 2012

procesja

 

W czwartek 7 czerwca nasi strażacy wzięli udział w corocznych obchodach Bożego Ciała.

 

 

 

 

 

 

  Pod remizą w Tworkowej ok godziny 1040 wyruszył poczet sztandarowy wraz z oddziałem naszych druhów i o godzinie 1100 rozpoczęła się ceremonialna msza, przy udziale naszego sztandaru. Po mszy strażacy wzięli udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy wraz z innymi sztandarami i feletronami. Czterech naszych druhów niosło baldachim. Nie zabrakło również dzieci sypiących kwiatów i dzwoniących dzwonkami, a także zwykłych wiernych zebranych na sumie.

Po około półtora godzinnej uroczystości kościelnej nasi strażacy w szyku przemaszerowali do koszar gdzie nastąpiło krótkie nieoficjalnie spotkanie i wszyscy strażacy wraz z młodzieżówką rozeszli się do domu.

 

   
© K. Domagała