logo
   

Mapy  

   

Remiza  

   
   
   
   

2013-06-07 Wizyta dzieci szkolnych

7 czerwca 2013 roku dzieci 5 i 6 –letnie z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Tworkowej wybrały się na krótką, lecz bardzo ciekawą wycieczkę do naszej jednostki Straży Pożarnej.

Po przybyciu przedszkolaków na miejsce powitał je uśmiechnięty strażak, który chętnie opowiedział i ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka, zadawał i odpowiadał na wszystkie pytania zadane przez maluchy.

Po małej pogawędce odbyły się pokazy z udziałem maluchów jak zachować się w razie pożaru.

 

 

Celem corocznych wycieczek dzieci szkolnych z pobliskiego Zespołu Szkół jest zaprezentowanie im wyposażenia, sprzętu i demonstracja zachowań w razie wypadku czy pożaru. Celem wycieczek jest także zaszczepienie pasji strażaka i zachęcenie do przyszłego wstępowania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej 

Zobacz galerię... 

   
© K. Domagała